Wkręcające paznokcie są nie tylko defektem kosmetycznym, ale też bardzo utrudniają codzienne życie, powodując dyskomfort i ból. W większości przypadków są efektem noszenia zbyt ciasnych butów. Kobiety chcąc, by ich stopy ładnie się prezentowały, często zakładają buty na wysokich obcasach, ze zwężonymi czubkami. Niestety, ładny wygląd stopy w tym momencie może mieć zgubne skutki w przyszłości. Jednak, jeśli już spotkał nas ten problem, w gabinecie podologicznym postaramy się z nim uporać.

Po przeprowadzeniu wywiadu i zasięgnięciu informacji o przyczynach powstania problemu, podolog da kilka rad jak w przyszłości uniknąć nawrotu. Trzeba pamiętać, że bez specjalistycznego działania paznokcie nadal będą rosnąć jak dotychczas, dlatego tak ważna jest skuteczna metoda odwracająca ten proces oraz późniejsza profilaktyka.

Najskuteczniejszą metodą prostującą wkręcające paznokcie jest zakładanie klamr ortonoksyjnych, dzięki którym paznokieć będzie rósł we wskazanym przez nie kierunku. W zależności od przyczyny powstania problemu zalecamy działania profilaktyczne takie jak np. wkładki ortopedyczne, właściwe docinanie paznokci, dobór właściwego obuwa. Zastosowanie się do rad podologa oraz właściwe leczenie sprawi, że znów będziemy się cieszyć pięknymi stopami.

paznokcie-wkrecajace