Odciski są najczęściej spotykanym problemem dotykającym stopy. Ich pojawienie się ma związek głównie z noszeniem niewygodnego, za ciasnego obuwia i z nieprawidłowym przenoszeniem ciężaru ciała na stopę.

Można tego uniknąć stosując profilowane wkładki, dobierając buty w odpowiednim dla naszej stopy kroju i rozmiarze oraz zwracając szczególną uwagę na materiał z jakiego są wykonane, gdyż w sztucznym, nieoddychającym tworzywie stopa się poci i obciera, co powoduje narastanie skóry tworzącej w efekcie odcisk.

Jednak jeśli już odcisk się pojawił, oprócz wspomnianej już profilaktyki na przyszłość, należy zniwelować skutki wcześniejszych zaniedbań.

Już kilka wizyt w gabinecie sprawi, że nasze stopy odzyskają świetną formę, spacery znów staną się przyjemnością a nie przykrym obowiązkiem.

Podczas każdej z codwutygodniowych wizyt podolog zmiękczy odcisk, usunie rdzeń, który jest źródłem bólu oraz zabezpieczy miejsce zabiegu opatrunkiem. Takie działanie pozwoli na systematyczne i skuteczne zwalczenie problemu.