Problem wrastających paznokci jest nie tylko problemem kosmetycznym ale też może być przyczyną dotkliwych dolegliwości. Paznokcie rosnąc w kierunku naszego ciała, przebijają je przysparzając nam bólu i cierpienia. Najskuteczniejszą i najszybszą metodą leczenia tej nieprawidłowości jest korekta paznokcia przy pomocy kostki Arkady.

Kostka Arkady to niewielkie urządzenie z pięcioma otworami, w które podolog wkłada odpowiednie łopatki w celu podważenia i podtrzymania płytki paznokcia w czasie jego podcinania i rekonstrukcji. Ubytek paznokcia bądź niezbędną do korekty kierunku wzrostu paznokcia płytkę, dobudowuje się za pomocą specjalistycznego akrylu, co po 30-40 minutach zabiegu daje nieporównywalny do wcześniejszego efekt! Pamiętać należy, że akryl stosowany w gabinecie podologicznym nie jest takim akrylem, jakiego używają kosmetyczki. Jest to specjalistyczny akryl z dodatkiem jonów srebra, które mają właściwości bakteriobójcze, w związku z czym tego typu zabieg nie wiąże się z ryzykiem zakażenia.

Zdeformowana płytka paznokcia po zabiegu blokowana jest specjalnymi haczykami, które utrzymują prawidłową formę i kształt świeżo wyprofilowanego paznokcia. Taki przebieg zabiegu gwarantuje trwałe pozbycie się uciążliwego problemu i natychmiastowy powrót do stanu sprzed jego powstania.

Dodać należy, że zabieg przy pomocy kostki Arkady jest doskonałą alternatywą do zabiegów chirurgicznych oraz zabiegów stosowanych wcześniej, które nie przyniosły oczekiwanych rezultatów. Metoda ta nie jest polecana jedynie osobom cierpiącym na nowotwór oraz osobom, w których przypadku następuje zanik płytki paznokcia.